Camponotus Vagus

На пару з Ніками вирішив купити і Вагусів. Хоча спочатку не хотів мурах яким потрібна зимівля. Але вирішив спробувати.
Вагуси приїхали:

14.07.18 в кількості 1 матки, 7 робочих і декількох коконів і личинок. Через 2 чи 3 дні появився ще один робочий.
Корм як завжди: медовий сироп 1:1, мухи з опаришів, личинки знахаря, комарі з кімнати), дрозофіли, десь колись якісь солодкі фрукти.
20.08. підключив арену, без піску і інших декорацій.

23.08 я зранку, перед виходом з дому помічаю що матка на арені. Ну думаю може вийшла розвідати нову територію чи що, але дивно мені стало. Ввечері прийшов з роботи і побачив що матка вже не з сім'єю((. Я загнав мурах в пробірку, відключив арену і залишив їх там самих з розплодом.
Написав продавцю NandeGud і розповів йому цю історію. Продавець сказав що в нього такі випадчи часто бувають і запропонував відправити нову колонію, за що я йому безмежно вдячний.
А тим часом в пробірці з 8 робочих залишилося всього 5 штук, дві личинки і один кокон.

28.08 я отримав нову колонію у складі матки, 5 робочих, і декілька личинок. Вирішив запусити сиріток з потомством в нову сім'ю. Запустив одного робочого і почав слідкувати за діями нових робочих з нової сім'ї. І на мій подив старого прийняли за свого досить швидко - спочатку він бігав по арені сам але вже через 5 хв його "обнюхали" і "обстукали" нові робчі і навіть впустили до матки з розплодом. Я вирішив запустити решту старих робочих і личинки з коконом. І знову на мій подив їх прийняли без проблем, личинок поночили до решти а кокон нажаль не пережив переміщення.

02.09.18 На даний момент їх чисельність 10 робочих і декілька личинок, на арені засипаний пісок, поклав кусочок дерева з мохом, який був зібраний у лісі і прошов карантин. Мурахи поки що активні ідять білок (мухи, комарі і личинки знахаря) і вуглеводи (медовий сироп 1:1 і деколи солодкі груші або кавун).
Задумуюсь на тим як правильно провести першу в своєму житті зимівлю для мурах.
Формікарій поки ще не вирішив який буде, та й і ще за рано про нього думати))
20180902_145144.jpg
20180902_145246.jpg

Комментарии

Аватар пользователя colinmcrae

1 - 07.09.18. колонія пішла в

07.09.18. колонія пішла в холодильник на зимівлю.
08.03.19. дістав коробку із мурахами з холодильника і залишив на цілу добу щоб плавно піднялася температура. Після зимівлі нас поменшало рівно на одну голову і стало 9 робочих.
09.03.19 переселив їх формікарій від Якова, так як там краще за ними спостерігати і прибирати. Дав комара, глюкози 40% і підключив підігрів. Коли дав глюкозу то один робочий втопився в ній. Я його дістав але через два дні він покинув сім'ю і рообчих стало 8.

Після переїхду

Ділимося з ближнім

Годуємо найважливішого члена сім'ї

18.04.19 є 4 кокони один з яки на даний момент "оперують" робочі щоб на світ появився ще один помічник, десь до 10 личинок і 20-30 яєць.
Робочих стало 9 штук і ще один на підході в даний момент. Пізніше викладу відео "оперування" (розпакування) кокона, так як цю подію побачив випадково, буквально 5 хв. тому і почав знімати відео на телефон зовсім не підготувавшись до зйомок.