Camponotus Vagus

На пару з Ніками вирішив купити і Вагусів. Хоча спочатку не хотів мурах яким потрібна зимівля. Але вирішив спробувати.
Вагуси приїхали:

14.07.18 в кількості 1 матки, 7 робочих і декількох коконів і личинок. Через 2 чи 3 дні появився ще один робочий.
Корм як завжди: медовий сироп 1:1, мухи з опаришів, личинки знахаря, комарі з кімнати), дрозофіли, десь колись якісь солодкі фрукти.
20.08. підключив арену, без піску і інших декорацій.

23.08 я зранку, перед виходом з дому помічаю що матка на арені. Ну думаю може вийшла розвідати нову територію чи що, але дивно мені стало. Ввечері прийшов з роботи і побачив що матка вже не з сім'єю((. Я загнав мурах в пробірку, відключив арену і залишив їх там самих з розплодом.
Написав продавцю NandeGud і розповів йому цю історію. Продавець сказав що в нього такі випадчи часто бувають і запропонував відправити нову колонію, за що я йому безмежно вдячний.
А тим часом в пробірці з 8 робочих залишилося всього 5 штук, дві личинки і один кокон.

28.08 я отримав нову колонію у складі матки, 5 робочих, і декілька личинок. Вирішив запусити сиріток з потомством в нову сім'ю. Запустив одного робочого і почав слідкувати за діями нових робочих з нової сім'ї. І на мій подив старого прийняли за свого досить швидко - спочатку він бігав по арені сам але вже через 5 хв його "обнюхали" і "обстукали" нові робчі і навіть впустили до матки з розплодом. Я вирішив запустити решту старих робочих і личинки з коконом. І знову на мій подив їх прийняли без проблем, личинок поночили до решти а кокон нажаль не пережив переміщення.

02.09.18 На даний момент їх чисельність 10 робочих і декілька личинок, на арені засипаний пісок, поклав кусочок дерева з мохом, який був зібраний у лісі і прошов карантин. Мурахи поки що активні ідять білок (мухи, комарі і личинки знахаря) і вуглеводи (медовий сироп 1:1 і деколи солодкі груші або кавун).
Задумуюсь на тим як правильно провести першу в своєму житті зимівлю для мурах.
Формікарій поки ще не вирішив який буде, та й і ще за рано про нього думати))
20180902_145144.jpg
20180902_145246.jpg